Podsumowanie III Podkarpackiej Konferencji Młodych Naukowców

06-11-2017 r.
, red. Paweł Obal

W dniach 12-14 października 2017 r. odbyła się III Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców zorganizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Samorząd Studentów Politechniki Rzeszowskiej, Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Samorząd Doktorantów Politechniki Rzeszowskiej.

Konferencja obyła się w sali budynku V Politechniki Rzeszowskiej w Rzeszowie na al. Powstańców Warszawy 10 . W obradach III PKMN uczestniczyli studenci, doktoranci oraz młodzi doktorzy z polskich ośrodków naukowych..

Konferencję uroczyście otworzył prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki. Witając uczestników zaznaczył, że konferencja jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń młodych naukowców oraz podkreślił ważne znaczenie spotkań konferencyjnych dla rozwoju nauki w Polsce.

Przez 3 dni konferencji wygłoszono 22 referaty oraz zaprezentowano 46 plakatów. W drugim dniu konferencji tematyka obrad obejmowała zagadnienia związane z takimi dziedzinami wiedzy jak: budowa i eksploatacja maszyn, chemia, biologia, biotechnologia, elektrotechnika i informatyka, zarządzanie i marketing, nauki matematyczne i fizyczne, inżynieria medyczna, socjologia i pedagogika, historia, rolnictwo, technologia żywności, architektura oraz budownictwo, inżynieria i ochrona środowiska.

Ponadto, drugiego dnia konferencji zaproszono przedstawicieli lokalnych firm oraz kół naukowych z rzeszowskich uczelni, aby opowiedzieli uczestnikom konferencji o swojej działalności. Spotkanie miało na celu integrację środowisk naukowych z przemysłem oraz zaprezentowanie swoich osiągnięć przez koła naukowe szerszej społeczności.

Wieczorem w pierwszym i drugim dniu konferencji organizatorzy zaplanowali spotkanie integracyjne dla uczestników konferencji. W trzecim dniu odbyła się sesja plakatowa, po której organizatorzy pożegnali uczestników, dziękując za wzięcie udziału w konferencji i spędzony wspólnie czas.

Komitet Honorowy:

JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
prof. dr hab. Sylwester Czopek

Prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik

Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz

Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza